Hakkında

TED, TEDx

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

TEDx, “ideas worth spreading” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TEDTalks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TEDTalks ve TEDxTalks videoları şimdiye kadar internette 4 milyarın üzerinde izlendi.

TEDx IstanbulTechnicalUniversity

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde ilk TED konferansı TEDxITU adıyla 2013 yılında Taşkışla Kampüsü’nde 200’ü aşkın kişinin katılımıyla “Key Moments / Önemli Anlar” temasıyla gerçekleştirildi. İkinci konferansımız 8 Aralık 2018 tarihinde “Layers / Katmanlar” temasıyla İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde SDKM’de yapılacak.

Destekçilerimiz